Що робити, якщо корова не очистилася після отелення

Що робити, якщо не відходить послід у корови?

Плід в утробі корови розвивається в плаценті. Вона являє собою оболонку, яка складається з сполучної тканини, покритої ворсинками. Плацента пронизана дрібними кровоносними судинами і венами. За ним здійснюється харчування плоду. У сполучних тканинах відбувається розщеплення білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин.Плацента виконує функцію видільної системи. По ній відбувається відтік вуглекислого газу, продуктів обміну, які накопичуються в результаті розвитку плода. Після народження теляти, плацента виходить через піхву. На форумах подворци обговорюють, через який час у корови відходить послід після отелення. У нормі це відбувається протягом 2 годин після отелення. У корови тривають післяпологові потуги, матка виштовхує сполучну тканину, в якій вже немає потреби.Затримання плаценти, посліду, до 6 ч всередині матки вважається патологією. Ветеринари обстежують корову, призначають лікування. Можливий час очікування самостійного відділення посліду до 15 год, після чого вдаються до хірургічного втручання або видаляють плаценту руками.

Ознаки затримання посліду

Затримка посліду може бути повною або частковою. При повній затримці з піхви звисає тяж, у вигляді кривавого мішка, який може діставати до скакального суглоба. Він бугрісний, пронизаний кровоносними судинами. Видима частина посліду червоно-сірого кольору. При неповної затримці видно не вся плацента, а її частина, із залишками тканини. Більша її частина знаходиться в родових шляхах. Плацента відійшла в повному обсязі. Кровоносних судин в ній немає. Вона сіро-білого кольору. В цьому випадку подворци кажуть, що корова не очистилася після отелення.Змінюється стан тварини:

  • якщо затримання посліду у корів нетривалий, до 6 ч, то температура тіла у тварин нормальна; запальні процеси не розвиваються; ніяких симптомів захворювання немає;
  • корова тужиться, горб спину;
  • поводиться неспокійно;
  • відзначається відсутність апетиту;
  • тварина намагається більше лежати.

Якщо корова не очистилася після отелення, лікування не приносить результатів, то в статевих органах, в матці, у піхву, починають розвиватися запальні процеси. Плаценту необхідно вчасно усунути. В іншому випадку почнеться процес гниття, який супроводжується виробленням токсинів. Можливий розвиток сепсису.

  • На 4 день у корови спостерігаються рясні виділення з піхви з кров’ю, гноєм, крупинками тканини.
  • Виділення мають гнильний запах. Стан тварини змінюється.
  • Підвищується температура тіла.
  • Різко знижується апетит.
  • Частішає серцебиття, спостерігається задишка.
  • Корова не може встати на ноги, намагається більше лежати; знижується тонус в м’язах.

Якщо послід у корови не відходить повністю, то запальні процеси розвиваються швидше, особливо в літній період. Звисаюча плацента привертає мух, які відкладають на ній личинки. Корова лягає, на плаценті осідає бруд, сіно, частинки гною.

провокують запальні процеси в матці і в піхві. У деяких випадках корова може очиститися самостійно, після тривалих потуг послід у неї відходить. Найчастіше вдаються до допомоги ветеринара, який призначає лікування.Якщо корова не змогла очиститися сама після отелення, то не слід видаляти послід насильно, витягати його руками. Надмірні зусилля можуть привести до розриву тканин матки. Пошкодження органу призведе до безпліддя особини. Її доведеться вибраковувати. Видалення посліду у корови може робити тільки фахівець.

Як допомогти корові?

Якщо плацента не відійшла разом з телям або через 6 годин після отелення, то вдаються до певної терапії. Вона спрямована на збільшення скорочувальної функції матки: вводять гормони.Лікування проводять комплексне.Якщо корова не очищається тривалий час, то їй починають давати антибіотики, щоб запобігти поширенню інфекції. Необхідно поліпшити імунітет тварини. Після народження теляти корова втратила багато поживних речовин, мінеральних солей, вітамінів, що позначається на загальному тонусі організму. Що робити, якщо послід не відійшов?Гормональну терапію проводять обов’язково. Подворци в чатах намагаються з’ясувати, через, скільки годин після введення препаратів повинен відійти послід. Все залежить від активності гормонального засобу. В середньому, потуги поновлюються через 15-20 хв. Вони сприяють відходженню плаценти.Гормональна терапія використовується в разі, якщо послід у корови не вийшов. Використовувати можна тільки один з гормональних препаратів. Разом їх застосовувати не можна. Гормон рекомендує ветеринар. Щоб хоч якось допомогти тварині, щось зробити, щоб пом’якшити муки корови, використовують народні засоби.Разом з гормональною терапією проводять випоювання особини навколоплідними водами. Вони виходять при народженні теляти. Води збирають в таз. Тварині дають випити 6 л рідини. Вона стимулює скорочення стінок матки.Щоб затримався послід не спровокував інфекційні захворювання, вдаються до лікування з антибіотиками. В іншому випадку можуть спостерігатися симптоми ендометриту, вагініту.

  • Часто використовують «Тріціллін». До складу препарату входить пеніцилін, стрептоміцин. Засіб використовують у вигляді свічок або порошку. Одноразово в піхву вводять 4 свічки або висипають 1 флакон порошку. Повторюють терапію через добу і через 48 год. Хороший ефект мають «фуразолідонової свічки».
  • Замість «Тріцілліна» в матку вводять порошок білого стрептоциду, 25 г або роблять ін’єкції з антибіотиком: 2 мл внутрішньом’язово, 4 рази на день.
  • В матку вводять «Екзутером», «Септіметріном».

Після введення гормональних препаратів плацента у корови відходить через 2-3 год, але на потуги корова витрачає останню енергію, щоб підтримати тварину необхідно використовувати засоби стимулюють імунітет.

  • Внутрішньовенно вводять глюкозу, розчин 40%, 200 мл. Якщо немає можливості використовувати глюкозу, то дають солодке питво: 500 г цукру на 1 л води, 2 рази на добу. Глюкоза заповнить витрачену енергію тваринного і буде сприяти скороченню матки.
  • Така ж кількість глюкози вводять в маткову артерію. У розчин додають новокаїн, 0,5 м
  • Внутрішньовенно вводять хлористий кальцій, розчин 10%, кількість 150 мл.

Дані заходи ефективні, якщо послід у корови не вийшов. Що робити, якщо ніякі маніпуляції ветеринара не приносять результатів? У цьому випадку вдаються до оперативного втручання.

  • Тварині роблять сакральну анестезію. Вона повністю паралізує корову і робить процедуру безболісною.
  • Ветеринар працює двома руками, тому їх необхідно захистити стерильними рукавичками. Додатково рукавички обробляють спиртовим розчином і вазеліном.
  • Порожнина піхви дезінфікують йодним розчином.
  • На одну руку доктор намотує послід. Злегка натягуючи його. Іншу руку він розміщує в піхву, пальцями обробить плаценту від карункули. Вся процедура проводиться повільно і акуратно, щоб не травмувати стінки матки і роги.
  • Після видалення всіх тканин посліду, в матку вливають розчин люголя, 0,5 л.
  • Як протимікробних засобів використовують нітрофурановие свічки, «Метромакс», «Екзутер». Застосовують один з антибіотиків.

Якщо після народження теляти корова очистилася самостійно, то ніякі засоби для дезінфекції піхви не використовують. Тварина без препаратів відновиться швидше. Чи не доведеться вибраковувати молозиво. Його дають телятам до 8 л на добу.В якості народного кошти використовують наступну методику відділення плаценти. Її прив’язують до хвоста. Корова намагається звільнити хвіст, мимоволі, поступово, витягаючи послід.Метод часто використовують, якщо відмічається затримка посліду більше 2 ч.У великих тваринницьких комплексах ВРХ на кожну тварину заводиться картка. У ній фіксуються всі захворювання, в тому числі і ускладнення після отелень. Описується історія хвороби, етіологія і патогенез. Вказуються профілактичні заходи щодо запобігання патології.

Причини затримки посліду

Послід у корови може затримуватися в зв’язку з індивідуальними особливостями будови статевих органів тваринного, але аномалії зустрічаються рідко. Найчастіше в ускладнених отелення винна людина. Від нього залежать умови утримання корови і режим її годування. Ветеринари відзначають наступні причини затримання посліду:

  1. малу кількість корму в період сухостою, яке призводить до виснаження тварини; у корови немає сил для повноцінного отелення; потуги слабкі, вигнання плоду з матки відбувається з патологіями;
  2. незбалансоване харчування; нестача мінеральних речовин, кальцію, фосфору, натрію, які впливають на роботу мускулатури; стінки матки складаються з м’язових волокон; у них знижується скорочувальна функція;
  3. стійлове утримання; відсутність моціону; якщо на м’язи не виявляється навантаження, то вони втрачають тонус;
  4. вживання великої кількості корму, який призводить до ожиріння тварини; м’язові волокна стоншуються; їх обволікає жир, який заважає роботі мускулатури;
  5. інтенсивність потуг зменшується, якщо м’язи матки занадто сильно розтягнуті; таке явище спостерігається при двухплодной вагітності або при великій вазі теляти; у корів після 8 отелення стінки матки стають в’ялими; може розвинутися патологія після отелення;
  6. затримка посліду відбувається, якщо теля в утробі розвивається неправильно, у нього відзначаються каліцтва;
  7. ускладнення при отелення відбуваються при багатоводді;
  8. плацента буде відділятися погано, якщо отелення проходив довго, корова втратила багато сил; післяпологові потуги ослаблені;
  9. захворювання під час вагітності, внаслідок яких плацента зрощується з маткою; послід в цьому випадку відділяється хірургічним шляхом.

Патологічні прояви можуть виявлятися після травм тільності корови. Часто травми трапляються при вигулі, якщо інше тварина зачіпає живіт вагітної особини своїми рогами.Отелення пройде нормально, без ускладнень, без післяпологових патологій, якщо сухостійним коровам забезпечений належний догляд, дотримуються всіх правил годування. В цьому випадку плацента виходить відразу після отелення, не доведеться переживати і чекати, через який час у корови чекати відділення посліду. Після отелення тварина буде відчувати себе нормально.

Войти

Зарегистрироваться

Сбросить пароль

Пожалуйста, введите ваше имя пользователя или эл. адрес, вы получите письмо со ссылкой для сброса пароля.