Вперше в Україні почали збирати волоський горіх за допомогою комбайнів
Автор
Вперше в Україні почали збирати волоський горіх за допомогою комбайнів
У горіховому саду підприємства “ВОЛ-НАТ” розпочалося промислове збирання горіха волоського, де вперше застосована спеціалізована горіхозбиральна техніка. Цього року було придбано горіхозбиральний комбайн та шейкер (машина, яка струшує плоди з дерев).
Період плодоношення дерева набули 2019 року, а перший повноцінний урожай обсягом 125 тонн підприємство зібрало рік тому.
За словами керівника компанії Андрія Гука, вже зібрано 100 тонн горіха, а загалом збір має становити близько 200 тонн. При цьому середня врожайність культури сягає 2500 кг з гектара (торік – 1400 кг/га).
Дерева постійно поливають, зберігаючи вологість грунту на рівні 80%. Це дозволяє деревам формувати великі плоди гарної якості.
Збір горіхів виглядає так: шейкер йде вздовж ряду, обтрушуючи горіхи з дерев. Слідом за ним їде горіхозбиральний комбайн, збираючи плоди, що опали. Коли контейнер наповнюється, горіхи висипають у кузов вантажівки.
Площа горіхового саду займає 91 га. На ньому росте близько 17,5 тис. дерев двох найбільш цінних французьких сортів – Лара та Фернор. Закладка саду відбувалася протягом трьох років – з 2013 до 2015-го. Сад ще молодий і фермер розраховує через два роки отримувати по 5 тонн горіха з гектара. На максимальному рівні свого плодоношення горіховий сад, як запевняють фахівці, може перебувати протягом 25-30 років, а потім йде повільне згасання, яке може затягнутися ще на 20-30 років.
“ВІЛ-НАТ” відправляє свою продукцію на експорт, до Італії на підприємства. В Європі ціна на якісний сортовий горіх коливається в межах 2-3 євро за кілограм.
На сьогодні у країні горіхоплідними засаджено 21 тис. га землі, з них половину становлять плантації горіха волоського. Україна входить до п’ятірки найбільших експортерів горіхоплідних.