Розмір оренди за землю залежить від вартості паю.

“Маю пай у Баштанському районі Миколаївської області. Фермери платять одним пайовикам одну орендну плату, іншим — удвічі більшу. Як дізнатися реальну вартість? І скільки може коштувати пай, щоб продати?” — запитує Оксана Федоренко з Прикарпаття. Такі ж питання цікавлять читачів з Полтавщини, Черкащини та Київщини.

Розмір орендної плати залежить від ціни конкретного паю. У грудні 1999‑го річна оренда мала бути не нижча 1% вартості землі, з 2002-го — не менше як 1,5%, з 2008-го — щонайменше 3%.

Вартість конкретного паю можна дізнатися в Держгеокадастрі чи замовити нормативно-грошову оцінку. Однак отримана цифра — не ринкова ціна, а така, нижче якої не може розраховуватися вартість оренди. У середньому гектар ріллі в Україні коштує 27,5 тис. грн.

— 2019-го проводили загальнонаціо­нальну грошову оцінку землі, — говорить 39-річний Іван Бублик, начальник відділу з питань земельних відносин та охорони навколишнього середовища Баштанської міської територіальної громади. — Визначили середню вартість землі на певній території. Базова цифра — 27 тисяч гривень за гектар. Однак сьогодні прийняли новий порядок оцінки. До базової цифри враховують коефіцієнти: віддаленість від міст, курортно-рекреаційне значення населених пунктів, розташування територіальної громади в межах зон радіаційного забруднення, цільове призначення земельної ділянки, особливості її використання. Одна земля може бути дорожча 27 тисяч, інша — дешевша.

Перед продажем паю власник має звернутися до центру надання адміністративних послуг. Там отримає витяги з державного земельного кадастру, нормативи технічної документації про грошову оцінку даної ділянки. Тільки тоді можна оформляти угоду купівлі-продажу.

Войти

Зарегистрироваться

Сбросить пароль

Пожалуйста, введите ваше имя пользователя или эл. адрес, вы получите письмо со ссылкой для сброса пароля.