Рынок земли в Украине: во время торгов суммы вырастают на 1000%
Автор
Рынок земли в Украине: во время торгов суммы вырастают на 1000%
Самая дорогая земля расположена во Львовской, Киевской, Закарпатской, Одесской и Харьковской областях.
За четыре месяца существования земельных аукционов в системе «Прозорро.Продажи» общая стартовая цена участков преодолела отметку в 1 млрд грн. Об этом сообщил министр аграрной политики Роман Лещенко на своем Telegram-канале.
По его словам, органы местного самоуправления за это время смогли привлечь в бюджеты более 250 млн грн.
Так, в среднем рост цены по результатам земельных торгов составляет более 200%. Но за сельскохозяйственные земли этот показатель достигает 437%, а в некоторых регионах – 1000%.
По данным Лещенко, самая дорогая земля расположена во Львовской, Киевской, Закарпатской, Одесской и Харьковской областях. Речь идет о с/х землях частных лиц, поскольку продажа коммунальной и государственной земли остается под запретом.
В то же время самая дорогая аренда – в Одесской, Хмельницкой, Кировоградской, Киевской и Львовской областях.
Лещенко отметил, что участниками аукционов являются как государственные органы власти, так и частные лица. В настоящее время в системе «Прозорро.Продажи» опубликовано 3244 аукциона с общей площадью земельных участков в 18 тыс. га. Стоимость выставленных земель на аукционы по аренде – 74 млн грн, по ее отчуждению – 927 млн грн. 72% всех аукционов – это с/х земли.
Менше ніж за 4 місяці від старту земельних аукціонів у системі «Прозорро.Продажі» стартова вартість земельних ділянок подолала позначку в 1 млрд грн! А органи місцевого самоврядування за ці 112 днів уже заробили до бюджетів різних рівні понад чверть мільярда гривень! Усе це – завдяки змінам, які дала можливість реалізувати земельна реформа.
Наразі в системі опубліковано 3244 аукціони з загальною площею земельних ділянок у 18 тис. га. Вартість виставлених земель на аукціони з оренди – 74 млн грн, із її відчуження – 927 млн грн. 72% від усіх аукціонів – землі сільськогосподарського призначення.
ТОП-5 лідерів за стартовою вартістю лотів наразі незмінні – Львівська, Київська, Закарпатська, Одеська та Харківська області. Саме тут земля є найдорожчою під продаж (принагідно нагадую, що державні та комунальні сільськогосподарські землі перебувають під забороною купівлі-продажу, тож ідеться виключно про землі приватних осіб або не с/г землі).
А стартова вартість лотів із оренди землі найвища на Одещині, Хмельниччині, Кіровоградщині, Київщині та Львівщині.
У середньому зростання ціни за результатами земельних торгів становить понад 200%, але за с/г землями цей показник сягає 437%. Втім у деяких регіонах він може дорівнювати і 1000 %.
«Прозорро.Продажі» активно користуються не лише державні органи влади, але й приватні особи-організатори, адже система гарантує повну безпеку, захищеність даних, прозорість, плюс статистика вище підтверджує, що це очевидно вигідний фінансовий інструмент.
Сьогодні зроблено ще один крок назустріч до повної прозорості даних у цій системі: запущено окремий відкритий модуль аналітики з ключовими показниками за земельними аукціонами.
Відтепер можна самостійно відстежувати та порівнювати за необхідними періодами, в розрізі регіонів та в цілому по всій Україні:
✓ кількість оголошених та проведених земельних аукціонів окремо за орендою, продажем та разом,
✓ площу виставлених в системі ділянок та їхнє призначення,
✓ хто саме оголошує торги,
✓ скільки учасників та за яку з ділянок змагалися,
✓ які суми організатори заробили до бюджетів різних рівнів за підсумками успішних аукціонів.
Територіальні громади можуть особисто переконатися, наскільки успішно заробляють додаткові кошти їхні колеги від, наприклад, вигідної здачі землі в оренду та брати з них приклад. Земельна реформа – живий організм, який активно розвивається та вдосконалюється. Для нашої команди важливо, щоб вона розвивалася максимально прозоро, а всі учасники ринку землі відчували його 100% надійність та безпечність.