В Україні, нехай поки й не масово, але вже можна спробувати страви з різних екзотичних тварин або представників місцевої дикої фауни. Незабаром список цих рідкісних делікатесів має поповнити м’ясо крокодила.

Можливість поставляти в нашу країну крокодилове м’ясо обговорювалася під час зустрічі керівництва Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів з представниками Південно-Африканської Республіки. Зустріч проходила на досить високому рівні, в ній брали участь Надзвичайні і Повноважні Посли України та ПАР. Розглядалося широке коло питань, пов’язаних з торгівлею продуктами тваринництва. Серед них – перспективи експорту з України в ПАР свинини і продуктів птахівництва, а з ПАР в Україні – вовни і м’яса. У тому числі південноафриканська сторона зацікавлена ​​в продажу в нашу країну м’яса крокодилів. І саме ця пропозиція викликала досить широкий резонанс серед української громадськості.

Екзотика – це завжди заманливо. І чимало людей готові заплатити досить високу ціну за можливість спробувати блюдо з дивовижного фрукта або не дуже поширеного в наших краях м’яса. Звичайно, знайдуться і бажаючі поласувати «крокоділятіной». Ми вирішили з’ясувати, чи можна зробити це в Україні прямо зараз, яке ще екзотичне м’ясо є на нашому ринку, і скільки це коштує.

Скажемо чесно – на сьогоднішній день вибір невеликий. Ще рік тому деякі ресторани, особливо в столиці, вже експериментували з м’ясом змій, жаб або їстівними комахами, зараз такі пропозиції – велика рідкість. Серед причин – і труднощі з поставками з-за карантинних обмежень, пов’язаних з пандемією коронавирусной інфекції, і викликане ними ж закриття ряду закладів громадського харчування, і падіння купівельної спроможності населення. Проте, якщо комусь дуже захочеться рідкісних делікатесів, дістати їх цілком можливо, наприклад, замовивши в інтернет-магазинах або прямо на фермах – є у нас в країні і такі, правда, поки не крокодилячі, а страусині і равликів.

М’ясо крокодила:

Крокодилів у багатьох країнах використовують на м’ясо

Почнемо все-таки з крокодилів. М’ясо цієї рептилії для багатьох країн – ніяка не екзотика, а цілком звичайний продукт, на зразок яловичини або свинини. Крім африканських країн, крокодилів вживають в Австралії, Індії, Японії, Сінгапурі, на обох американських континентах. Можна знайти страви з крокодилів і в європейських ресторанах. А крокодилячі ферми давно стали прибутковим бізнесом. В Україні м’ясо цих тварин можна було спробувати на фестивалі вуличної їжі в Києві, де його представляв один з ресторанів азіатської кухні.

На даний момент знайти актуальні пропозиції страв з крокодилів в діючих ресторанах нашої країни не вдалося. Зате м’ясо цієї рептилії можна замовити через Інтернет. Правда, обійдеться такий делікатес не дешево: кілограм замороженого філе в роздріб коштуватиме більше 1200 грн. Якщо ж брати оптом, від 50 кг, ціна за кілограм знизиться до 419 грн. За цілу десятикілограмову тушку просять 11,3 тис. Грн.

М’ясо страуса:

Страусів часто розводять на фермах

На відміну від крокодилячих ферм, господарства з виробництва м’яса, яєць і шкіри страусів в Україні працюють вже досить давно, з 2000 року. І хоча м’ясо страусів, завдяки цьому, вже досить доступно, все-таки для більшості людей воно залишається екзотикою.

Втім, купити страусине можна без особливих проблем. Наприклад, домовитися з господарями одній зі страусиних ферм і особисто з’їздити за цікавлять продуктом. Або ж замовити його через Інтернет. Ціни там дуже різні, в залежності від того, яку частину тушки хоче придбати покупець. Тому за кілограм м’яса можна заплатити і 450 грн, і вдвічі більше.

Крім охолодженого і замороженого м’яса, виробники пропонують продукти переробки з цього птаха: ковбасу по 640 грн за штуку, сосиски по 260 грн за упаковку, в’ялене м’ясо страуса по 800 грн за кілограм і інші делікатеси. Є у продажу і консерви з страусятіни за ціною 113 грн за баночку вагою 325 г.

До речі, страусине можна побалувати і домашніх улюбленців: корми зі страусячим м’ясом для собак пропонують відразу кілька виробників. Ціни на них не відрізняються від вартості більшості таких кормів з іншими видами м’яса.

Зміїне м’ясо:

В азіатських країнах м’ясо змій – самий звичайний продукт. За смаком воно нагадує курятину, вважається дієтичним, а в східній медицині – навіть лікувальним. Причому, можна вживати як продукт, отриманий від неотруйних рептилій, так і від отруйних. Адже отрута знаходиться в особливих залозах і на якість м’яса не впливає.

В окремих українських ресторанах вже спробували ввести в меню «зміїні» страви. Готували їх з плазунів, привезених з-за кордону. Делікатес цей не на кожен гаманець: за порцію супу просили 500 грн, а взагалі страви зі змій можуть коштувати до 4-5 тис. Грн.

Зараз таку екзотику в продажу знайти непросто – немає надійних постачальників, так і попит невеликий. Але, як завжди, на допомогу приходить Інтернет. Так, в одному з онлайн-магазинів продають заморожене м’ясо пітона, розфасоване в кілограмові упаковки. Правда, брати треба оптом – від 50 кг. Ціна за кілограм в цьому випадку складе трохи більше 1000 грн.

Але, можливо, в недалекому майбутньому зміїне м’ясо стане більш доступним. У минулому році в Львівській області відкрили першу зміїну ферму. Вирощують на ній звичайних вужів і полозів, які теж цілком їстівні. Продавати на м’ясо планують тварин, які досягли трирічного віку. Так що вже через рік-два можна буде спробувати змій, вирощених в Україні. Тільки страви з них навряд чи виявляться дешевше, ніж із закордонних кобр і пітонів.

Равлики і інші молюски:

 

Виноградних равликів розводять на спеціальних фермах

На відміну від попередніх продуктів, м’ясо виноградного равлика в Україні доступніше – як за кількістю пропозицій у продажу, так і за ціною. Наприклад, в інтернет-магазинах ціни на заморожені напівфабрикати з цих молюсків стартують від 100 грн за 12 штук і 150 грн за 150-грамову упаковку до 800 грн за 1 кг. Оскільки в нашій країні вже чимало фермерів вирощують виноградних равликів, знайти продукти з них можна знайти в магазинах або спробувати прямо на фермі, куди влаштовують гастротури з відпочинком, розвагами і, звичайно ж, обідом з виробленого тут продукту.

Втім, виноградний равлик – не єдиний молюск, який вживається в їжу в нашій країні. З огляду на, що південні береги країни омиває Чорне море, деякі їстівні види легко знайти в продажу, та й ціни на них «не кусаються». Найдешевший продукт цієї групи – чорноморські мідії: кілограм живих молюсків в мушлях обійдеться всього в 50 грн, а варено-мороженого м’яса без черепашок коштує 150 грн. Трохи дорожче свіжоморожене м’ясо іншого мешканця Чорного моря – рапани, яке продають по 170 грн за кілограм.

У ресторанах, барах і кафе можна знайти страви з чорноморських мешканців, наприклад, плов з мідіями по 85 грн за порцію або рапану в вершковому соусі за 130 грн.

 

Устриці – продукт, доступний в Україні

Можна поласувати в нашій країні і устрицями. Причому, довго шукати цей символ розкоші і гарного смаку не доведеться. Адже їх продають і в магазинах, і через Інтернет, і пропонують в ресторанах. В Україні вже кілька років успішно працює устрична ферма, тому в продажу є молюски як вітчизняного виробника, так і імпортні. Купити можна поштучно або в традиційній розфасовці по 12 штук. Дюжина живих устриць обійдеться від 399 до 815 грн в залежності від розміру молюсків.

У ресторанах ціна за одну устрицю стартує від 30 грн – це в закладі українського виробника молюсків. Порція устричного супу тут обійдеться в 100 грн. У столичних ресторанах устриці дорожче: за штуку просять від 39 до 185 грн. Страви з них, звичайно, коштують більше. Наприклад, та ж одна устриця, запечена в пармезані, в популярному київському барі обійдеться в 250 грн.

Дичина:

Благородний олень – популярний мисливський вид

Чи можна віднести до екзотики м’ясо диких тварин, що мешкають в Україні? Напевно, все-таки можна. Адже зараз не так багато людей ходить на полювання. А для того, щоб добути, наприклад, велике копитне тварина потрібно отримати спеціальну ліцензію. Такі ліцензії дорогі, а їх кількість обмежена. Проте, дичину цілком доступна в продажу. З недавніх пір таким бізнесом займаються деякі мисливські господарства і їх партнери.

Ціна на продукти з диких тварин досить висока і порівнянна з вартістю різної імпортної екзотики. Так, кілограм вирізки дикого кабана обійдеться в 650 грн, козулі – 850 грн, оленя – 950 грн, стейка з козулі – 600 грн. Втім, є варіанти і простіше. Наприклад, кілограм котлетного м’яса будь-якого з цих тварин коштує 280 грн, заячини – 270 грн, ребер дикого кабана – 220 грн. Є і готові делікатеси. Їх ціна коливається від 240 грн за кілограм сосисок, сардельок або вареної ковбаси з оленини до 850 грн за кілограм бастурми з оленя або косулі.

Звичайно, виробляють і консерви з дичини. Ціна на них стартує від 62 грн за баночку тушонки з дикого кабана і залежить від виду м’яса, наявності добавок на зразок гречаної каші і ваги консерви.

Людина – істота практично всеїдна. Тому в різних регіонах світу тваринний білок населення отримує з різних представників фауни. Зараз, за ​​часів розвинених торговельних зв’язків, щоб спробувати значну частину цієї фауни, не потрібно навіть виїжджати за межі своєї країни. При бажанні в Україні можна замовити і м’ясо дикобраза вартістю Більше 2000 грн за кілограм, і пальмових личинок по 838 грн за півкіло, причому, як живих, так і смажених, настоянку на гекони і морських ковзанах по 1884 грн за пляшку або консерви з жаб’ячих лапок по 189 грн за баночку.

І хоча деякі з цих продуктів доступні не поштучно, а дрібнооптовими партіями, можливість все-таки є. А ось чи є в цьому сенс – кожен вирішує для себе сам. Адже хтось цінує в екзотиці високий вміст білка, дієтичні або лікувальні властивості, комусь подобається незвичайний смак або високий статус продукту, а деякі просто шукають незвичайних вражень. І тут вже походить все – від екстремального спорту до крокодила в тарілці.

Войти

Зарегистрироваться

Сбросить пароль

Пожалуйста, введите ваше имя пользователя или эл. адрес, вы получите письмо со ссылкой для сброса пароля.