Як лікувати мастит у корови

Мастит – досить поширене захворювання серед корів. На фермах їм хворіють до 40 відсотків тварин. І в домашніх господарствах корови не застраховані від подібного недуги. Містить завдає величезної шкоди тваринництву, оскільки різко знижуються надої і якість молока.

Інструкція по лікуванню маститу

  1. Причин виникнення маститу у сільськогосподарських тварин дуже багато. Часто він з’являється на тлі прийому будь-яких ліків. Іноді мастит є супутнім захворюванням, наприклад, при ендометриті матки. Проте найпоширеніша причина – хвороби або травми вимені.
  2. Мастит у корів виникає зазвичай протягом одного-двох місяців після запуску, тобто припинення доїння перед готелем, або ж після отелення. У період настання запуску слід уважно оглядати вим’я тварини, робити це потрібно регулярно: 2-3 рази на тиждень. Якщо ви виявили почервоніння, слід зцідити трохи молока. Присутні в ньому пластівці є свідченням маститу.
  3. Через місяць після припинення доїння у вимені утворюється секрет, який по консистенції схожий на мед. Якщо він рідкий, то найімовірніше, у тварини мастит. Обов’язково потрібно перевірити і стан молозива після отелення. Для цього зцідіть трохи і поставте його в холодне місце на 1 годину. Якщо молозиво стало неоднорідним, розшарувалося, то корова хвора.
  4. Лікують мастит в основному антибіотиками. Але оскільки не всі з них діють на різні види бактерій, рекомендується взяти трохи молока і відвезти у ветеринарну клініку на дослідження. Там виявлять причину виникнення маститу і підберуть відповідне лікування.
  5. Багато ветеринарів в наш час лікують мастит у корів за допомогою гомеопатичних препаратів, оскільки антибіотики здатні накопичуватися в тканинах і довго виводяться з організму. Молоко хворої тварини не можна вживати в їжу в цей період, а для ферм і господарств це означає великі економічні втрати. Гомеопатичні препарати швидко відновлюють функціонування молочної залози і зупиняють запальний процес. Молоко з не поразка частин вимені можна використовувати для харчових цілей.
  6. Щоб попередити виникнення маститу у корів, слід знижувати ймовірність попадання в соски хвороботворних мікробів. Для цього необхідно перед кожним доїнням обмивати вим’я теплою водою, робити масаж, а після доїння – продезінфікувати його за допомогою розчину хлористого йоду.

Войти

Зарегистрироваться

Сбросить пароль

Пожалуйста, введите ваше имя пользователя или эл. адрес, вы получите письмо со ссылкой для сброса пароля.